Przejdź do treści
Strona główna » Pielęgnacja roślin w Twoim biurze

Pielęgnacja roślin w Twoim biurze

O tym, jak ważną rolę odgrywają rośliny w biurze, chyba nie musimy Cię przekonywać! W zależności od gatunku mają one bowiem wiele cennych właściwości. Kwiaty doniczkowe mogą np. obniżać poziom stresu, łagodzić objawy zmęczenia, bólu głowy czy podrażnienia oczu. Są też i takie, które poprawiają koncentrację i pobudzają do pracy. Zdajemy sobie sprawę z tego, że utrzymanie zieleni jest trochę czaso- i pracochłonne, dlatego jej pielęgnacją mogą zająć się tacy specjaliści jak my!

Ponadto, jeśli sobie tego zażyczysz — zaplanujemy aranżację roślin — od wyboru gatunków odpowiednich do panujących w biurze warunków aż po ich umiejscowienie.

Zaplanujemy aranżację roślin

A może aktualnie w Twoim biurze brak jest kwiatów doniczkowych? Zaplanujemy aranżację roślin, gdziekolwiek zechcesz! Oprócz tego, że zajmujemy się ich okresową pielęgnacją, to jeszcze możemy pomóc Ci zorganizować mały ogródek w pomieszczeniach. Mamy już wieloletnie doświadczenie w tym zakresie i z łatwością dopasujemy gatunki do wnętrz Twojej firmy oraz takich, które wpłyną na wydajność i zdrowie pracowników.

Pozwól nam zaplanować adekwatną do pomieszczenia aranżację roślin. Dobierzemy i rozstawimy tak kwiaty doniczkowe, aby miały optymalne warunki do wzrostu na parapetach, biurkach pracowników czy w innych miejscach.

Zadbamy o Twoje rośliny doniczkowe!

W ramach świadczonych przez nas usług utrzymania zieleni w biurze możemy Ci zaproponować m.in.:

  • podlewanie,
  • nawożenie,
  • przycinanie,
  • czyszczenie,
  • przesadzanie roślin – jeśli będą tego wymagać.

Jeśli interesuje Cię zmiana obecnej aranżacji kwiatów i roślin doniczkowych, chętnie zaproponujemy jakiś pomysł! Nam również zależy na tym, aby spełniały one funkcje nie tylko dekoracyjne, ale i praktyczne. Aby jednak połączyć te właściwości, trzeba mieć odpowiednią wiedzę i praktykę.

Na utrzymanie zieleni w biurze wpływ mają bowiem różne czynniki:

  • wilgotność – najczęściej wynosi ok. 40–60%, co wpływa korzystnie na samopoczucie pracowników i sprawne działanie urządzeń. Znajdziemy gatunki roślin doniczkowych, które tolerują takie powietrze;
  • temperatura – dla wielu kwiatów optymalna wynosi pomiędzy 19 a 23 stopnie Celsjusza, a takie panują standardowo w biurze. Ulokujemy w nim te, którym wystarcza taka ciepłota;
  • nasłonecznienie – wiemy, jakie gatunki preferują miejsca bardziej nasłonecznione, a jakie są cieniolubne.

Pielęgnacja roślin to również walka ze szkodnikami, które mogą — choć nie muszą — pojawić się w związku z różnymi mikroorganizmami wlatującymi przez okna czy wnoszonymi na odzieży lub butach. Gdy dojdzie do takiej sytuacji, odpowiednio reagujemy, czyli stosujemy właściwie dobrane preparaty, mające na celu pozbycie się szkodników.

Powierz nam zaplanowanie aranżacji i pielęgnację roślin w biurze!

Poza wspomnianymi już zaletami warto zdecydować się na hodowlę i pielęgnację roślin w biurach również ze względu na to, że produkują one tlen i oczyszczają powietrze. Jeśli więc chcesz, wzbogacimy wnętrza firmowe o estetyczną zieleń. Wkomponujemy ją w meble i sprzęty biurowe tak, aby pracownicy bez przeszkód mogli realizować codzienne obowiązki służbowe.

Po naszej stronie może być także pielęgnacja roślin, które znajdują się już na biurkach pracowników lub w innych miejscach. Nasze usługi realizujemy w ramach stałych lub jednorazowych zleceń. Zastanów się, jaka forma współpracy bardziej Ci odpowiada i skontaktuj się z nami!

Zadbaj o to, aby w biurze pojawiły się kwiaty doniczkowe odporne na panujące warunki i wprowadziły odrobinę uspokajającej natury. Zaplanujemy aranżację zieleni i podejmie się opieki nad nią! Czekamy na Twoje zlecenie!