Przejdź do treści
Strona główna » Pranie wykładzin i mebli tapicerowanych

Pranie wykładzin i mebli tapicerowanych

Chcesz przywrócić swoim meblom tapicerowanym lub wykładzinie czysty i świeży wygląd? Zamów ich profesjonalne i skuteczne czyszczenie na terenie Warszawy! Zaproponujemy Ci pranie metodą ekstrakcyjną, pozwalającą na pobycie się plam i zanieczyszczeń z różnych tkanin. Używamy w niej roztworu wody i środka czyszczącego, rozpuszczającego brud i usuwającego go z różnego rodzaju materiału, a przy okazji masz zapewnioną dezynfekcję. Obsługujemy w tym zakresie klientów indywidualnych i firmy oraz instytucje. Sprawdź świadczone przez nas usługi!

Na czym polega czyszczenie metodą ekstrakcyjną?

Do proponowanego czyszczenia wykładzin i prania tapicerki meblowej realizowanego na terenie Warszawy wykorzystujemy metodę ekstrakcyjną. Składa się ona z kilku kroków:

  1. identyfikacja materiału – aby dobrać odpowiednie dla niego środki;     
  2. usunięcie zabrudzeń stałych;     
  3. nałożenie specjalnego środka, który powoduje rozpuszczenie plam i zanieczyszczeń oraz szorowanie (działanie mechaniczne) mające na celu zwiększenie skuteczności działania;     
  4. pranie ekstrakcyjne – zmiękczony brud usuwany jest za pomocą łagodnego preparatu we wstępnej fazie procesu. Ma on również zapobiec osadzaniu się różnego rodzaju nieczystościom. Na tym etapie następuje także dezynfekcja materiału – zachodzi wówczas proces higienicznego czyszczenia, podczas którego pozbywamy się roztoczy i alergenów; 
  5. odplamianie – w przypadku bardziej uporczywych plam, konieczne jest zastosowanie dodatkowo środka;     
  6. suszenie – aby zminimalizować czas schnięcia tkaniny, odsysamy z niej nadmiar wilgoci za pomocą specjalnego urządzenia.     

Każde pranie mebli tapicerowanych i czyszczenie wykładzin metodą ekstrakcyjną poprzedza próbka materiału i dobór właściwego detergentu, aby nie doszło do jego deformacji czy zniszczenia. Klienci indywidualni oraz inni zyskują nie tylko czystość w swoich domach, biurach itd., ale i mają też zapewnioną dezynfekcję poprzez usunięcie szkodliwych mikroorganizmów.

Czyszczenie wykładzin

Wydaje Ci się, że dywan, który masz, jest już tak zabrudzony, że raczej nadaje się do wyrzucenia? Zaufaj nam! Jako specjaliści gwarantujemy Ci skuteczne czyszczenie wykładzin metodą ekstrakcyjną! Jej zalety to nie tylko odplamianie i pozbywanie się brudu ze struktur materiału, ale także jego dezynfekcja. Możemy pozbyć się z nich zanieczyszczeń, które podczas codziennego użytkowania są zazwyczaj dosłownie wciskane, wgniatane i rozcierane. Te działania powodują, że wtapiają się one w strukturę tkaniny, doprowadzając do jej degradacji. Wówczas jedyną możliwością na uratowanie dywanu lub wykładziny jest regularne odkurzanie i czyszczenie przy użyciu specjalistycznych: sprzętu, techniki i preparatów.

Pranie tapicerki meblowej

Masz do wyczyszczenia np. narożnik, kanapę, krzesło albo fotel? Zleć nam pranie tapicerki meblowej! W zależności od stopnia zabrudzenia użyjemy odpowiednich środków. Jesteśmy w stanie usunąć plamy różnego pochodzenia: po kawie, winie, tłuszczu, gumie do żucia, tonerze, farbie i wiele innych. W codziennej pracy spotykamy się z różnymi problemami, jakie zgłaszają nam klienci indywidualni czy inni. Zdajemy sobie sprawę z tego, że długotrwałych zanieczyszczeń nie da się usunąć samodzielnie z pomocą zwykłych preparatów. Dlatego lepszym rozwiązaniem jest wybór proponowanego przez nas profesjonalnego prania mebli tapicerowanych. Wspomniana już metoda ekstrakcyjna pozwala pozbyć się nawet najbardziej uporczywych plam i zabrudzeń, a przy zapewnia równoczesną dezynfekcję.

Zapraszamy klientów indywidualnych oraz innych z terenu Warszawy do skorzystania z naszej oferty! Przekonaj się, jakie efekty są możliwe po czyszczeniu wykładziny lub praniu tapicerki meblowej!